Granat – naturalny antybiotyk

Owoc granatu nie jest szczególnie popularny w Polsce. Tymczasem granat słynie z korzystnego oddziaływania na organizm. Bywa przydatny w licznych jednostkach chorobowych, w tym w chorobach nowotworowych.

Granat to bogactwo aktywnych związków, takich jak katechiny, polifenole, antocyjany, sterole, nienasycone kwasy tłuszczowe. Z tego powodu owoc ten może stanowić idealne uzupełnienie kuracji przeciwnowotworowej. Warto spożywać sok z granatu, który zapobiega przerzutom nowotworowym. Granat przeciwdziała również kancerogenezie, czyli powstawaniu komórek nowotworowych.

Owoc ten jest zalecany osobom, u których wykryto wysokie stężenie cholesterolu. Granat obniża bowiem niekorzystną frakcję LDL, a tym samym działa przeciwzakrzepowo. Zaobserwowano, że sok z granatu jest pomocny w zwalczaniu wszelkich chorób kości, stawów czy chrząstek. Ponadto łagodzi przebieg menopauzy, dlatego w szczególności zalecany jest kobietom. Regularne spożywanie soku z granatu poprawia funkcję wątroby oraz nerek. Owoc ten zwalcza także wiele szkodliwych bakterii. Jest przy tym całkowicie nieszkodliwy dla organizmu, dlatego może być spożywany również przez ciężarne kobiety oraz dzieci.