Weekendowa dawka witamin

Regeneracja – jabłko, jagoda, truskawki
Ten koktajl pozwoli wrócić do formy po ciężkim dniu. Aromat słodkich truskawek gwarantuje dobry humor i sporą dawkę energii dzięki zawartym witaminom ( A,B1, B2, B6, C, E, PP) i minerałom ( potasu, fosforu, wapnia, magnezu, sodu, żelaza, cynku, manganu) . Błonnik reguluje przemianę materii a kwas foliowy zapobiega zimowej anemii. Ilość witaminy C w truskawkach przewyższa tą zawartą w cytrusach i sprzyja lepszemu przyswajaniu żelaza !

Dodatek świeżego soku jabłkowego to skarbnica antynowotworowych i anty starzeniowych polifenoli i oligosacharydów oraz enzymów, których nie znajdziemy w komercyjnych sokach. Dodatek jabłka wspaniale wpływa na pracę naszych jelit oraz obniża „zły cholesterol” dzięki zawartości błonnika w formie pektyn. Ponadto jabłko to skarbnica mikro- i makroelementów, niezbędnych w wielu procesach metabolicznych. Kombinacja magnezu oraz witamin C i P działa przeciwmiażdżycowo – uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne. Potas i żelazo odkwaszają organizm, działając alkalizująco. Jagoda uzupełnia ten koktajl czyniąc z niego naszego sprzymierzeńca w walce o zdrowie. Naukowcy odkryli w jagodach substancje stymulujące działanie witaminy D, co pobudza w bardzo istotny sposób nasz układ immunologiczny. Zobacz też to: https://zdrowszy.pl/olejek-cbd/

Dzięki temu mamy większą odporność i mniejszą podatność na infekcje, co jest ogromnie ważne w ciąży.
Aby samodzielnie wykonać taki koktajl w domu wystarczy zmiksować kubeczek jagód i truskawek z 1/2 szklanki tłoczonego soku ze świeżych jabłek.