Skuteczność diety zgodnej z grupą krwi

Dieta zgodna z grupą krwi ma wielu przeciwników, jak i zwolenników. Twórcy tej diety zaobserwowali, że posiadanie określonej grupy krwi zwiększa podatność rozwoju poszczególnych chorób. Dzięki wyeliminowaniu z jadłospisu szkodliwych produktów zwolennicy diety zapewniają, że poprawie ulega ogólny stan zdrowia.

Zgodnie z przewidywaniami, systematyczne stosowanie zaleceń diety sprzyja utracie zbędnych kilogramów. W ten sposób bez większych wyrzeczeń można uzyskać smukłą sylwetkę. Kolejną zaletą tej diety jest całkowita eliminacja problemów trawiennych, takich jak wzdęcia, zgaga, zatrzymanie wody w organizmie bądź wolniejsza produkcja insuliny. Odżywianie zgodnie z grupą krwi sprzyja zachowaniu lepszego stanu zdrowia. U większości zwolenników tej diety jest mniejsza podatność na infekcje wirusowe czy bakteryjne. Uważa się również, że dzięki diecie można zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Ponadto do codziennego jadłospisu należy włączyć duże ilości ziół, witamin i składników mineralnych, dzięki którym dieta jest skuteczniejsza.

Przeciwnicy tej diety sądzą, że powoduje ona zbyt szybką utratę masy ciała, co z kolei może doprowadzić nawet do niedożywienia.