Robótka 2013

PODARUJ UŚMIECH, PODARUJ TROCHĘ RADOŚCI – czyli ROBÓTKA 2013r.
Obdarowywanie jest tak samo wielką przyjemnością, jak bycie obdarowywanym. Czyż nie jest to wspaniałe uczucie, kiedy możemy sprawić komuś przyjemność? Czyż nie czujemy się wspaniale, kiedy dzięki nam, na zasmuconych, często zmęczonych ciężką chorobą twarzach pojawia się uśmiech, kiedy ktoś chociaż na chwilę zapomina o swoim cierpieniu, kłopotach, niedoli? Tak niewiele potrzeba, aby to wszystko mogło się stać rzeczywistością. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie.
Potrzebujących ciepła i serdeczności od drugiego człowieka jest wielu. Każdy z nas potrzebuje obdarowywania. A najbardziej ci, dla których los nie był tak hojny, chorzy, niepełnosprawni fizycznie i umysłowo.
Stowarzyszenie Edukacyjne „Piątka” odpowiedziało na apel Internautów i przystąpiło do akcji „Robótka 2013r.” Uśmiech i odrobinę radości postanowiliśmy zanieść do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie , w którym mieszka pięćdziesięcioosobowa grupa podopiecznych w różnym wieku, zaczynając od dzieci, a kończąc na osobach starszych. Wszyscy są niepełnosprawni umysłowo i fizycznie. W Niegowie znaleźli swój dom na resztę życia. To takie „dzieciaki-starszaki”, jak napisała jedna z Internautek.
Wielu z nich ma świadomość o swojej odmienności i bardzo ją przeżywają. Czują się odrzuceni od społeczeństwa, gorsi. Wielu z nich nie ma już swojej rodziny, a niektórzy nigdy jej nie mieli. Dlatego możemy sprawić, że poczują się ważni i szczęśliwi chociaż przez chwilkę.
http://www.dpsniegow.pl/www/index.php

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku wraz z nauczycielami włączyły się do akcji „Robótka 2013r.” Przygotowały kartki, napisały życzenia i wysłały indywidualnie do poszczególnych mieszkańców tego niezwykłego domu. Stowarzyszenie zakupiło drobne upominki świąteczne.
Wiemy, że to niewiele. Wierzymy jednak, że chociaż na chwilę sprawimy, iż na Ich twarzach zagości uśmiech. Przecież na świecie” ludzi dobrej woli jest więcej”.
Każdy, to zechciałby się włączyć do akcji szczegóły znajdzie tutaj:

WSPIERAJĄ NAS:

Script logo