OGRÓDEK U GRYFITÓW

Ogródek u Gryfitów został założony zgodnie z założeniami ogrodu naturalnego, tak aby umożliwić życie różnorodnym gatunkom roślin i zwierząt. Dzięki temu uczniowie mają możliwość obserwacji wielu zwierząt w ich naturalnym środowisku. W ogrodzie na grządkach i w foliowym namiocie uprawiamy owoce i warzywa (m.in.: agrest, maliny, borówki, marchew, pietruszkę, buraki). 

Praca w ogrodzie ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest uprawa własnych warzyw. Nasi podopieczni nauczyli się uprawy roślin, samodzielnie wysiewali nasiona, przesadzali młode roślinki na grządki i dbali o nie. Efektem pracy były dorodne i zdrowe warzywa i owoce. Część zbiorów została przeznaczona na sprzedaż podczas festynu. Uczniowie zdali sobie sprawę, że każdy z nas, jeśli tylko się postara, może uprawiać własne zdrowe warzywa i owoce. 

Projekt służy osiągnięciu wielu celów edukacyjnych, np. wspiera naukę języków obcych - uczniowie samodzielnie przygotowali tabliczki z nazwami roślin w języku polskim, angielskim i niemieckim. 
Projekt mogliśmy realizować dzięki zaangażowaniu wielu osób. Pomocy finansowej udzieliło Stowarzyszenie Edukacyjne Piątka oraz Rada Rodziców SP-5, zaś nieocenionej pomocy fizycznej udzielił pan Tadeusz Klimkowicz, nasz konserwator, bez którego nie dalibyśmy sobie rady.
Projekt ogrodu stworzył pan Rafał Nastalski. 

Rodzice uczniów podarowali narzędzia, sadzonki i ziemię ogrodową.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Opiekunki ogródka:
Anna Wolikowska
Edyta Romańczuk-Ozdoba

WSPIERAJĄ NAS:

Script logo