MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU KLAS CZWARTYCH

Pod patronatem Stowarzyszenia "Piątka" 31 maja zostały przeprowadzone Mistrzostwa SP5 w Pływaniu klas IV.

W zawodach udział wzięło 59 uczniów klas IV. Zawody finałowe zostały poprzedzone eliminacjami. Wyniki uzyskane przez zawodników w eliminacjach kwalifikowały ich w poszczególnych finałach.
W czasie zawodów toczyła się bardzo zacięta rywalizacja o jak najlepsze miejsca i oczywiście o tytuł mistrzowski.

Mistrzynią Szkoły w Pływaniu w roku szkolnym 2015/2016 została Oliwia Duczmal z klasy 4d, która dystans 25 metrów pokonała w 23,07 sekund. Wicemistrzynią została Weronika Kłujszo z klasy 4d z czasem 26,80 s.
Natomiast III miejsce zajęła Nikola Gołębiowska z 4b. Jej czas to 28,99.

Rywalizacja wśród chłopców była jeszcze bardziej zacięta i o tytule mistrzowskim zadecydowała niecała sekunda. Właśnie o tyle Kewin Małek z klasy 4d (22,57) wyprzedził Maćka Szypułę z 4d (23,42) i został Mistrzem Szkoły w Pływaniu. Tytuł wicemistrzowski uzyskał Maciek Szypuła, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Olek Drogosz z klasy 4b (23,80).
Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe statuetki.